WRÓĆ

Ekologia

Szacunek do człowieka ‒ szacunek do środowiska

Tkaniny ECO

Wychodząc naprzeciw potrzebom coraz bardziej świadomych ekologicznie klientów używamy tkanin przyjaznych środowisku, posiadających certyfikat OEKO-TEX, który poświadcza pełne bezpieczeństwo produktu dla człowieka i środowiska. Tkaniny wykonane są z naturalnych włókien i pochodzą od renomowanych dostawców.

 

W naszej ofercie znajdziesz również tkaniny z materiału pochodzącego z recyklingu. Trzydzieści siedem butelek PET pochodzących z recyklingu zamienia się w jeden metr tkaniny, a cały proces produkcyjny jest mniej szkodliwy dla środowiska.

Certyfikowane drewno
do produkcji stelaży

Troska o środowisko naturalne stanowi od zawsze nasz priorytet.
Dlatego w produkcji korzystamy tylko z drewna oznaczonego certyfikatem FSC. To daje pewność, że pochodzi od dostawców, którzy prowadzą działalność w oparciu o zrównoważoną gospodarkę leśną.

 

Są oni poddawani regularnym audytom wykonywanym przez niezależne jednostki certyfikujące. Zarządcy lasów dbają  o przestrzeganie standardów FSC, tak aby lasy były zarządzane w odpowiedzialny i zrównoważony sposób, z poszanowaniem wartości przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych.

Zero waste

Od lat budujemy świadomość ekologiczną wśród naszych pracowników. Stosujemy program segregacji odpadów, które przekazujemy tylko uprawnionym podmiotom.

 

Do ochrony drewnianych nóg naszych krzeseł używamy wyłącznie lakierów na bazie wody.

 

Przestrzegamy idei Zero Waste na kilka sposobów. Dbamy o odpowiednie sortowanie odpadów, dzieląc je na te, które można ponownie wykorzystać w produkcji, oraz na takie, które można przekształcić w energię (do ogrzewania naszych hal produkcyjnych wykorzystujemy drewno odpadowe). To podejście przynosi ogromne korzyści dla naszego środowiska. Dla nas Zero Waste oznacza maksymalną korzyść dla wszystkich. Działamy z pełnym szacunkiem dla przyrody, nie rezygnując jednocześnie z produkcji produktów najwyższej jakości.

 

 

Lite drewno

Drewno jest naturalnym materiałem, posiadającym unikatową strukturę i kolor. Charakterystyczne jest występowanie drobnych niedoskonałości, pęknięć i innych cech, które podkreślają jego wyjątkowość. Każdy kawałek litego drewna jest niepowtarzalnym dziełem natury, ukształtowanym przez lokalizację drzewa, warunki atmosferyczne i glebowe.

 

To materiał przyjemny, ciepły w dotyku, o charakterystycznym przyjemnym zapachu, który tworzy wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu.

 

Nasze drewno pozyskujemy wyłącznie od certyfikowanych dostawców.