WRÓĆ

Ekologia

Zobacz, jak w szczegółach wygląda nasza odpowiedzialność za Planetę.

Ekologiczne tkaniny

Tkaniny, których używamy mają być nie tylko wytrzymałe i piękne. Naszym zobowiązaniem jest, aby były one także ekologiczne!

 

Dlatego, do produkcji naszych mebli używamy materiałów przyjaznych środowisku, wykonanych z naturalnych włókien i pochodzących od renomowanych dostawców, posiadających certyfikat OEKO-TEX nadawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii, Tekstyliów i Skóry.
Certyfikat ten to gwarancja, że tkanina jest w pełni bezpieczna – zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska.

 

Jednak w Claudie idziemy jeszcze dalej!
W naszej ofercie znajdują się również tkaniny z materiału pochodzącego z recyklingu. Znajdują się one na przykład w kolekcjach Now or Never i Aulla.
Tkaniny te powstają z poliestru pozyskanego z recyklingu plastikowych butelek. Ich użycie to wymierna korzyść, bowiem jeden metr tkaniny to trzydzieści siedem butelek PET mniej na wysypisku!

Certyfikowane drewno

Drewno jest naturalnym materiałem odnawialnym o unikatowej strukturze i odcieniu. Jest przyjemne i ciepłe w dotyku, o charakterystycznym przyjemnym zapachu, który tworzy wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu.

 

Drobne niedoskonałości, pęknięcia i inne cechy podkreślają jego wyjątkowość, sprawiając, że każdy kawałek litego drewna jest niepowtarzalnym dziełem natury, ukształtowanym m.in. przez lokalizację drzewa, warunki atmosferyczne i glebowe.

 

Niestety bywa, że jego pozyskiwanie odbywa się w niezrównoważony sposób, a rabunkowy wyrąb lasów już od dawna jest jednym z największych problemów, z którymi zmaga się nasza cywilizacja.

 

Dlatego, w Claudie zobowiązaliśmy się do tego, by całe drewno, z którego produkujemy stelaże do mebli, posiadało certyfikat FSC.

Jest to międzynarodowe oznaczenie, będące świadectwem, że produkt wykonany został z surowca pozyskanego w ramach zrównoważonej gospodarki leśnej, poddawanej regularnym audytom przez niezależne jednostki certyfikujące.

 

Zrównoważona gospodarka leśna to klucz do poszanowania wartości przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a co za tym idzie wyraz odpowiedzialności wobec przyszłych pokoleń.

Zero waste

Czym jest Zero Waste? Jest to filozofia maksymalnego ograniczania produkcji odpadów. To idea, według której tworzona jest gospodarka o obiegu zamkniętym, w którym odpady są zasobami.

 

W Claudie, podejście to przejawia się na różne sposoby. Jednym z nich jest stosowanie nowoczesnych technologii, dzięki którym nasze działy, takie jak stolarnia szwalnia czy krojownia, minimalizują generowanie odpadów.

 

Wdrożyliśmy też rozbudowany program segregacji odpadów na różne frakcje. Te, które można ponownie wykorzystać trafiają z powrotem do naszych hal produkcyjnych, a reszta przekazywana jest wyspecjalizowanym, uprawnionym firmom, które poddają je recyklingowi. Fragmenty i ścinki drewniane, których nie da się już ponownie wykorzystać do produkcji zostają natomiast użyte do ogrzewania naszych budynków.

 

To podejście przynosi ogromne korzyści dla środowiska, ale ma też sens ekonomiczny. Nic dziwnego, że filozofia Zero Waste oznacza maksymalną korzyść dla wszystkich!

Szacunek i jakość

Dzięki świadomości ekologicznej, w Claudie łączymy dwa światy – działanie z pełnym szacunkiem dla przyrody, przy jednoczesnej produkcji mebli najwyższej jakości.

I to jest nasze czwarte – najważniejsze – zobowiązanie!